Akcesoria kuchenne – sposób na niejadków

Nasze dziecko nie jest zainteresowane jedzeniem i próba nakarmienia go prawie zawsze kończy się fiaskiem? Pomocne mogą się okazać akcesoria kuchenne, które z pewnością przypadną do gustu niejednemu maluchowi.

Przeznaczenie

Zadaniem takich właśnie dziecięcych akcesoriów kuchennych jest przede wszystkim zachęcenie maluchów do jedzenia, poprzez wprowadzenie elementu zabawy. Czasem ich zadaniem jest nauczenie dzieci, że samodzielne przyrządzanie posiłków to wcale nie taka trudna i nudna sprawa – wszystko zależy od kreatywności rodzina, która z pomocą odpowiednich akcesoriów może zdziałać cuda.

dziecko

Przykłady wykorzystania akcesoriów kuchennych dla dzieci

Ciekawą alternatywą dla zwykłych jajek na twardo, jest przygotowanie ich na patelni w specjalnych foremkach o różnych kształtach (mogą to być np. postaci z bajek), dziecko z pewnością z większą ochotą zje tak podane śniadanie. Wiele radości sprawia dzieciom jedzenie z talerzy czy podstawek do jajek, które imitują postaci z ich ulubionych kreskówek. Jeżeli z kolei chodzi o zachęcenie dzieci do uczestniczenia w przygotowaniu posiłków – warto kupić mu kolorowy fartuch i specjalną kucharską czapkę, tak wyposażone z pewnością nie odmówi pomocy w przygotowaniu np. babeczek czy pieczeniu ciasta. Pamiętajmy, że nastawienie dzieci do jedzenia zależy głównie od nas!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *