Jak wybrać bujaczek dla niemowlaka?

bujaczki-dla-dzieci

Kompletowanie niemowlęcej wyprawki to bardzo ważne zadanie, które czeka każdego przyszłego rodzica. Warto zakupić wszelkie niezbędne akcesoria takie jak bujaczki dziecięce jeszcze zanim maluch przyjdzie na świat – by były one na miejscu, gdy przyjdzie nam potrzeba i ochota z nich skorzystać.

Bujaczki dla dzieci to sprzęt nieodzowny w pokoju świeżo upieczonych rodziców. Gdy niemowlak jest już na tyle duży, że można go swobodnie położyć w bujaczku, mama lub tata mają wolne ręce i mogą zrobić w domu dużo więcej czynności, mając swojego malca stale na oku, a i dziecko będzie uspokojone widząc krzątającą się po kuchni mamę z perspektywy wygodnego siedziska.

Wybierając dla dzieci bujaczki warto nie sugerować się wyłącznie ceną. Zwykle te najdroższe posiadają funkcje, których używanie nie jest zbyt pożądane zarówno u rodziców jak i u dzieci – na przykład melodyjki, które są czasem bardziej dokuczliwe niż przyjemnie. Bujaczek powinien posiadać bezpieczne szelki dla dziecka, wygodne posłanie oraz powinien mieć zabezpieczone wszystkie krawędzie miękkim materiałem. Dobrze jest wybrać bujaczek z funkcją automatycznego bujania, które dzieci uwielbiają, i przy którym błyskawicznie zasypiają bez udziału męczących się ramion mamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *