Pierwsze buty dla malucha

buty do nauki chodzenia dla niemowlakaRodzice obserwują pierwsze kroki dziecka z wielkim wzruszeniem. Aby nauka chodzenia przebiegała bez niepotrzebnych problemów, a delikatne nóżki dziecka miały dostateczny komfort, warto zadbać o dobre buty do nauki chodzenia.

Na dobry początek

Na początek, zanim maluch zacznie poruszać się samodzielnie w sposób pewny i stabilny, ortopedzi zalecają stosowanie miękkich bucików w rodzaju papci.

W czasie stawiania pierwszych kroków ważne jest, aby stopa mogła pracować zupełnie naturalnie, a stawy skokowe wzmacniały się. Najlepsze jest w tym okresie dreptanie zupełnie boso po miękki podłożu lub zakładanie mięciutkich paputków, które przypominają skarpetki z antypoślizgową podeszwą. Dzięki takim delikatnym bucikom stopy malucha nie marzną, a jednocześnie mają wystarczającą swobodę ruchu.

Buty do nauki chodzenia

W momencie, kiedy wiemy, że dziecko będzie już samodzielnie poruszało się na zewnątrz, można zdecydować się na zakup odpowiednich butów, pomagających w nauce chodzenia. Wybierając tego typu buciki należy zwracać uwagę na to, aby materiał był naturalny i umożliwiał cyrkulację powietrza. Podeszwa powinna być elastyczna i cienka, pozwalająca wyczuć podłoże, ale jednocześnie chroniąca przed urazami. Wewnątrz powinno być dość miejsca na paluszki, natomiast zapiętek, a także śródstopie muszą dobrze przylegać. Warto też wybrać takie wiązanie, które pomoże dobrze dopasować buty do stopy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *