Body chłopięce – na co zwracać uwagę dokonując ich wyboru?
Najprawdopodobniej, każdy z początkujących rodziców, ma sporo wątpliwości. Czym są body chłopięce, a czym rampersy? Body dla niemowląt, można rozróżnić z uwagi na dwa różne kryteria: rodzaj zapięcia (zapinanie kopertowe, wzdłuż ciała, pod szyją czy też na ramieniu), długość rękawów (pozbawione rękawów, krótkie, długie).
Zapięcie w kroku
Wszelkie typy body, mają zapięcie umieszczone w kroku. Reszta ubranek, czyli przykładowo rampersy albo pajacyki, to już trochę inna bajka. Posiadają rękawki i nogawki (krótsze albo dłuższe, zależnie od ich przeznaczenia) i stosuje się je w roli odzieży wierzchniej. Pajacyki sa cieplejsze, a rampersy to ich letnie odpowiedniki.
Jaką długość rękawów powinno się wybrać?
Zależeć to będzie przede wszystkim od panującej na zewnątrz temperatury – postarajmy się o dopasowanie ciuszka do pogody i warunków w naszym miejscu zamieszkania, unikając dzięki temu przegrzania, jak i wychłodzenia maluszka. Warto posiadać po parę sztuk body z długim, oraz krótkim rękawem. Jeżeli pociecha ma się pojawić na diecie wiosną albo latem, kupmy większą ilość tych drugich, jeżeli zaś zimą – to tych pierwszych.
A co z zapinaniem?
Body chłopięce, powinno być proste do zakładania, oraz zdejmowania. Najlepsze na początku, będą rozpinane na całej długości, albo kopertowe body. Sprawdza się, kiedy maluch nie może jeszcze samodzielnie utrzymywać główki. Dopiero w późniejszym czasie, warto sięgać po body z zapinaniem na ramieniu albo pod szyją.