jaką wybrać chustę do noszenia szkrabów?Jeżeli nosimy nasze dziecko na brzuchu, to automatycznie przyjmujemy prostą pozycję ciała. Warto wspomnieć również i o tym, że dobra chusta do noszenia dziecka sprawia, że waga naszego potomka rozkładać będzie się równomiernie na całym tułowiu, dzięki czemu można śmiało nosić dzieci nawet do 4 roku życia.

Chusta do noszenia dziecka – początkowe trudności

Pamiętać należy o tym, że nasze ciało musi przyzwyczaić się do noszenia dziecka, dlatego też nie trzeba obawiać się początkowych dolegliwości. Jeżeli pojawi się jednak bardzo duży ból pleców, to należy jak najszybciej zrezygnować z noszenia chust. Warto dokładnie upewnić się, czy nasza chusta Lilitup dziecka została zawiązana odpowiednio do wieku oraz wagi naszego maluszka. Jeżeli mamy problemy z kręgosłupem, to przed zakupem nowej chust warto wcześniej skonsultować się ze swoim lekarzem. Dobry specjalista podpowie nam jakie chusty wybrać i jak je prawidłowo nosić, aby nie zrobić krzywdy sobie i swojemu dziecku.

Fizjologiczna pozycja „żabki”

Bardzo ważne jest to, aby nasze dziecko siedziało w pozycji zgięciowo-odwiedzeniowej, czyli najprościej mówiąc w pozycji „żabki”. Odwiedzenie nóżek powinno wynieść około 60° dla noworodka. Wraz z rozwojem naszego potomka miara ta wzrasta do 90°. Zgięcie nóżek w kolach powinno wynieść około 110°, czyli kolana powinny znajdować się na wysokości pępka dziecka. Dzięki takiemu ułożeniu nie będziemy narażać naszego podopiecznego na uszkodzenie stawu biodrowego.

Dodaj komentarz