Mystery Box to ciesząca się rosnącą popularnością forma podarunku dla fana konkretnego universum. Co może zawierać takie pudełko i gdzie je znaleźć?

Dla fanatyków filmów, seriali, gier

W tajemniczych pudełkach mogą znajdować się rozmaite przedmioty związane z szeroko pojętym światem danej gry czy serialu. Miłośnicy Harry’ego Pottera mogą tam odnaleźć między innymi kolekcjonerskie figurki czy kubki.

Istnieją różne rozmiarowo i cenowo boxy, co sprawia że można kupić komuś drobny upominek za kilkadziesiąt złotych lub złożyć się na większy prezent w kilka osób. W każdej z opcji nie wiadomo, co znajduje się w pudelku, zatem na etapie jego otwierania każdy – nawet darczyńca – ma niespodziankę. Dzięki takiej formie, możliwe jest w zasadzie nawet kupienie Mystery Boxa dla samego siebie.

A co z powtórkami?

Na szczęście, większość sklepów przewiduje możliwość, że to nie pierwsze tajemnicze pudło danej osoby. Dlatego też możliwe jest zaznaczenie – na przykład w wiadomości prywatnej przy zakupie – jakie przedmioty wchodzą już w posiadanie danej osoby.

To sprawia, że można uniknąć duplikatów. Doskonałym pomysłem jest jednak również zdanie się w tej kwestii na ślepy los, szczególnie jeśli kilka osób w gronie znajomych fascynuje się tym samym serialem czy grą. Wówczas można zamawiać boxy o dowolnej zawartości i w przypadku powtórzonych gadżetów – wymieniać się między sobą, co dodatkowo potęguje zabawę.