Gryzaki dla niemowląt to takie akcesoria, które wręcz w ilościach hurtowych występują we wszystkich domach, w których są małe dzieci. Bardzo często kupuje się je nawet dla noworodków, cjociaż tak naprawdę gryzak jest potrzebny dziecku dopiero wtedy, gdy zaczyna ono ząbkować. Oczywiście pierwsze zęby mogą pojawić się dosyć szybko, jednak najczęściej ma to miejsce dopiero około 6 miesiąca życia dziecka, lub nawet odrobinę później.

Gryzaki bezpieczne dla niemowląt to podstawa

gryzaki dla niemowlątGryzaki spełniają jedną ważną funkcję – dziecko w prosty sposób może chwycić gryzak w swoją rączkę, a następnie, jak to na tym etapie rozwoju bywa, włożyć go do buzi, by za jej pomocą eksplorować go i badać. To właśnie podczas tego dziecięcego eksperymentu maluch może przekonać się o tym, że gryząc zabawkę doznaje uczucia ulgi podczas ząbkowania. Od tego czasu maluch będzie na pewno z chęcią sięgał.po swój ulubiony gryzak, warto zatem zawsze zostawiać go w zasięgu jego rączek. Można wybrać gryzak wypełniony specjalnym żelem, który można schłodzić w lodówce, a następnie podać maluchowi. Można wybierać też tak modne gryzaki kauczukowe, które przybierają postać na przykład szalenie popularnej na całym świecie żyrafy Sophie.

 

Jak dbać o czystość gryzaków

Bez względu na to, na jaki gryzak bądź gryzaki zdecydujemy się, zawsze należy pamiętać o ich częstym myciu i dezynfekowaniu. Można do czego użyć na przykład płynu do mycia butelek dla niemowlaka. Generalnie gryzak to rzecz, którą dziecko wkłada do swoich ust, dlatego powinien być zawsze czysty i świeży.