Nauka języków obcych jest bardzo ważna w dzisiejszych czasach. Z tego powodu na zajęcia z języka angielskiego posyłane są coraz młodsze dzieci. Czy jest to dobre dla naszych milusińskich?

Nauka języka angielskiego dla dzieci zdaniem ekspertów


Psychologowie i pedagodzy zgadzają się co do tego, iż wczesne zapoznawanie dziecka z podstawami języka obcego pozwala mu na szybsze przyswajanie nowej wiedzy z tego zakresu, nowego słownictwa oraz niuansów gramatycznych w późniejszym czasie. Można więc stwierdzić, iż kursy języka angielskiego dla dzieci są jak najbardziej pożyteczne i przydatne – stanowią bowiem niekwestionowaną inwestycję w przyszłość malucha. Jednak rodzice i opiekunowi powinni być czujni – dobór nieodpowiedniego kursu (na nieodpowiednim poziomie, zbyt trudnym dla małego ucznia) może zaowocować jego niechęcią do uczestnictwa w zajęciach, a w dalszej perspektywie – niechęcią do nauki angielskiego w ogóle.

Jak powinien wyglądać angielski dla dzieci?


Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jak powinna wyglądać nauka języka angielskiego dla dzieci (np. w Edoo). Dobór formy zajęć jest uzależniony między innymi od:
– wieku dziecka,
– poziomu zaawansowania, na jakim mały uczeń jest rozpoczynając kurs (oczywiście zdecydowana większość dzieci w Polsce uczy się podstaw, jednak dla maluchów, którzy opanowali już nieco więcej materiału podczas poprzednich kursów lub samodzielnie, z rodzicami w domu – szkoły także przygotowały bogate oferty edukacyjne),
– zaangażowania dziecka w zajęcia (jeśli maluch nie wyraża większego zainteresowania uczestnictwem w lekcjach angielskiego, nie ma sensu zmuszać go do odbywania kilku takich lekcji w tygodniu – zdecydowanie lepszą opcją będzie zmniejszenie częstotliwości zajęć i położenie nacisku na zmianę ich formy: wprowadzenie elementów zabawy może sprawić, iż mały uczeń z chęcią zacznie w nich aktywnie uczestniczyć).