Spędzanie z dzieckiem czasu na świeżym powietrzu przynosi wiele korzyści – lekarze podkreślają, że to istotny element choćby pracy nad odpornością dziecka.

Jak spędzać z dziećmi czas na świeżym powietrzu w sposób ciekawy dla dziecka?

rowerek trójkołowyOpiekunowie zabierają więc swoich małych podopiecznych na plac zabaw lub spacer. Czasem są jednak tereny, na których niestety nie ma żadnych huśtawek, piaskownic, czy zjeżdżalni. Wtedy pozostaje już tylko spacerowanie. Niestety często dzieciom może się nudzić, kiedy po prostu idzie się przed siebie. Co wtedy zrobić?

Warto wtedy kupić rowerek trójkołowy. Dla dziecka możliwość przemieszczania się nieco inaczej, niż na piechotę, ale wciąż przy użyciu własnych mięśni. Dziecko odkrywa dzięki takiemu rowerkowi nowe możliwości swojego ciała, a jest to elementem odkrywania świata.

Jaki rowerek kupić?

Dla mniejszych dzieci przeznaczone są rowerki ze specjalną rączką, dzięki której opiekun może pomagać dziecku wprawiać pojazd w ruch używając swojej siły. Oczywiście wraz z biegiem czasu użycie tej rączki przez rodzica staje się powoli zbędne.

Jeśli dziecko dostanie swój pierwszy rowerek trójkołowy w nieco późniejszym wieku, może to być model od początku bez dodatków w stylu rączki do popychania, czy daszku.

Gdzie kupić rowerek na trzech kółkach?

Rowerki trójkołowe sprzedają zarówno niektóre sklepy z rowerami, jak i te z zabawkami np. PinkiBaby.pl, czy ogólnie z artykułami dla dzieci. Wybór jest spory, więc dla każdego dziecka znajdzie się rowerek, który mu się spodoba

Dodaj komentarz