Dlaczego warto kupować książki z okienkami dla dzieci?

Książki w wersji papierowej odgrywają bardzo ważną rolę w rozwoju dziecka. Kształtują jego wyobraźnię, wzbudzają ciekawość, rozwijają umiejętność logicznego myślenia. Z racji szybko postępującej technologii i pojawiania się na rynku coraz to atrakcyjniejszych zabawek, wydawnictwa rywalizują między sobą w kreowaniu lektur wzbudzających zainteresowanie najmłodszych czytelników. Jednym z ich pomysłów są książki z okienkami. Dlaczego warto je kupować?

Jak wydawcy uatrakcyjniają książki dla dzieci?

Czy ktoś kiedykolwiek zadał sobie pytanie, dlaczego książki dla dorosłych nie mają ilustracji? Odpowiedź jest bardzo prosta. Dojrzały człowiek ma na tyle rozwiniętą wyobraźnię, że wspomaganie się obrazkami wydaje się zbędne. Małe dziecko żyjące zaledwie kilka lat na tym świecie i będące na początkowym etapie rozwoju potrzebuje zaś bodźców, które podtrzymają jego zainteresowanie fabułą. Oprócz kolorowych obrazków stronice książek mogą być wzbogacone m.in.:

  • ruchomymi elementami;
  • wstawkami o różnej fakturze (np. kawałkami materiału);
  • efektami dźwiękowymi;
  • lusterkami;
  • okienkami.

Jak wyglądają książki dla dzieci z okienkami?

Książką z okienkami (https://tantis.pl/ksiazki-z-okienkami-c6179) nie pogardzi żaden maluch. Zatem jak ona wygląda? Na każdej stronie widnieje tajemnicze okienko, które stanowi spójny element ilustracji. Aby poznać jego zawartość i dowiedzieć się ważnych informacji, wystarczy je otworzyć. Dzięki temu w trakcie czytania maluch ma wrażenie, że opisana historia jest trójwymiarowa.

Książki z okienkami oraz ich zalety

„Okienkowe” książeczki to świetna forma spędzania wolnego czasu, oraz idealna propozycja dla małych czytelników, którzy lubią niespodzianki. Książki z okienkami dla dzieci niosą za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim czytanie nie pozostaje bierną czynnością – dziecko bierze aktywny udział w śledzeniu historii. Istnieje zatem szansa, że na dobre zainteresuje się literaturą i w przyszłości częściej będzie sięgało po papierowe egzemplarze. Urozmaicone okienkami książki to dowód na to, że czytanie wcale nie musi być nudne!