Egzamin ósmoklasisty stanowi zwieńczenie wieloletnich wysiłków młodego człowieka w kwestii nauki w szkole podstawowej. Jest to test ważny dla wszystkich uczniów, warto więc już zawczasu zastanowić się, co można zrobić, by napisać go jak najlepiej. W jaki sposób pomóc dziecku w uzyskaniu wysokich wyników z egzaminu ósmoklasisty z angielskiego?

Opcja pierwsza – szkoła językowa

Naturalnym wyborem w celu skutecznego przygotowania się do wspomnianego wyżej egzaminu jest skorzystanie z oferty szkół językowych. Egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego jest co roku zdawany przez tysiące uczniów w całej Polsce, nie dziwi więc, że szkoły językowe posiadają całe kursy przygotowane specjalnie na tą okazję. 

Szkołę językową online, można znaleźć na: https://edoo.pl/angielski-egzamin-osmoklasisty/

Czym charakteryzuje się taki kurs?

egzamin osmoklasisty

Zajęcia najczęściej trwają od 60 do 120 min i odbywają się z różną częstotliwością — jeden, dwa, a czasem nawet trzy razy na tydzień. Warto wybierać szkoły z wieloletnim doświadczeniem, gdyż daje to większe prawdopodobieństwo wysokiej jakości świadczonych usług. Używane podręczniki nie muszą być identyczne z tymi, które używane są w tradycyjnych szkołach, ale powinny pokrywać całość materiału, jaki obowiązuje ucznia na egzaminie. 

Opcja druga – skorzystanie z pomocy korepetytora

Ta możliwość przydaje się przede wszystkim wtedy, gdy do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego nie pozostało wiele czasu. Wówczas zorganizowane zajęcia grupowe nie mają już większego sensu — lepiej bowiem korzystać z usług indywidualnych korepetytorów. Pomogą oni dziecku zrozumieć i przypomnieć najważniejsze koncepcje językowe, takie jak odmiany gramatyczne w różnych czasach lub tryby warunkowe. Powtórzone zostaną również słówka ze wszystkich działów tematycznych.

Opcja trzecia – nauka samodzielna w domu

Dla dzieci, dla których język angielski w szkole nie stanowił problemu, korzystanie z dodatkowych kursów może nie być konieczne. Jeśli dziecko czuje się pewnie w obszarze języka angielskiego, wówczas zwykła powtórka trudniejszych słówek i innych elementów języka prawdopodobnie okaże się wystarczająca.