Znaczną część przyszłych rodziców czeka nie lada wyzwanie, jakim jest skompletowanie wyprawki dla niemowlaka. Jednym z podstawowych elementów wyprawki i wyposażenia szafy maluszka jest body. Czym jest body i jaki jego rodzaj najlepiej wybrać dla naszego dziecka ?

Czym właściwie jest body dla dziecka ?

Body jest rodzajem bielizny, która nakładana jest bezpośrednio na gołą skórę dziecka. Swoim krojem przypomina koszulkę, jednak lekko przedłużoną i zapinaną w kroku. Zapięcie to ma za zadanie sprawić, aby ubranko nie podwijało się do góry. Jest to jeden z najbardziej komfortowych strojów dla dziecka, doceniany również przez rodziców głównie za wygodę podczas przebierania. Na rynku dostępne są różne modele i kroje body- z długim rękawem, krótkim rękawem i bez rękawów. 

body niemowlęce

Jakie body niemowlęce wybrać ?

Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonane ubranko. Materiał powinien być miły w dotyku i bezpieczny, ponieważ dużą powierzchnią będzie tykał się bezpośrednio ze skórą dziecka. Dobrze, aby materiał przepuszczał powietrze, pozwalając na odpowiednią termoregulację i był na tyle elastyczny, aby zapewniał swobodę ruchu. Najlepszym rozwiązaniem będzie zatem bawełna- najlepiej taka o wysokiej jakości, posiadająca odpowiednie certyfikaty. 

W pierwszych tygodniach życia dziecka najlepiej sprawdzi się body niemowlęce kopertowe lub z klapą. Zakładanie tego typu ubranka jest szybkie, łatwe i nie wymaga współpracy ze strony dziecka, co jest szczególnie istotne, ponieważ maluszka przebiera się kilka razy dziennie. 

Poza wyborem materiału i modelu zaleca się, aby zwrócić uwagę na metki. Mogą one bowiem podrażniać delikatną skórę dziecka i powodować dyskomfort.