Kosmetyki dla dzieci ze skłonnością do alergii to prawdziwe wyzwanie. W tym przypadku skóra jest bowiem sucha, piecze i często się łuszczy. Dlatego tak ważna jest odpowiednia jej pielęgnacja.

Alergia skórna u dzieci

Przede wszystkim unikać trzeba czynników, które spowodować mogą zaostrzenie objawów chorobowych np. detergentów. Aby złagodzić objawy np. świąd warto zainwestować w odpowiednie preparaty. Polecane są w tej sytuacji głównie emolienty. Są to środki natłuszczające wysuszoną skórę, ale nie pozbawiające jej naturalnej wilgoci. Pozwalają one na zatrzymanie naturalnej wody w skórze dziecka, a także chronią naskórek przed wnikaniem w jego wgłąb szkodliwych substancji.

Kosmetyki do kąpieli

Skóra sucha i wrażliwa wymaga stosowania delikatnego kosmetyku dla dziecka, które jej dodatkowo nie wysuszy. Nie wolno więc stosować mydła alkalicznego, ale produktów uzupełniających naturalną barierę ochronną skóry. Powinny one posiadać naturalne pH (5,5). Nie mogą natomiast zawierać parabenów i substancji zapachowych. Po kąpieli skóra dziecka wymaga natłuszczenia. W tym przypadku sprawdzą się kremy i balsamy stworzone specjalnie z myślą o alergikach. W sklepach oczywiście  nie brak takich produktów.

Dodaj komentarz