kostki Rubika DaYanKostka Rubika dla dzieci to wspaniała i bardzo kreatywna zabawka, która zachwyca każdego małego szkraba, a do tego uczy logicznego myślenia i rozwija umysł.

Kostka Rubika została wynaleziona w tysiąc dziewięćset siedemdziesiątym szóstym roku przez japońskiego inżyniera i do dziś jest kultową grą logiczną, która bawi każde dziecko, ale i również dorosłych. Inaczej nazywana jest magiczną kostką, w której należy ułożyć składającą się z kilkunastu kolorowych kwadracików kostkę tak, by wszystkie ścianki były w jednolitym kolorze. Jest to ciężkie, jednak zarazem bardzo wciągające i interesujące.

Istnieje wiele metod układania kostki Rubika, jednak każdy grający ma swój własny sposób, według którego próbuje ułożyć kostkę w całość. Sześcian ma ruszające się w linii prostej ścianki, którymi trzeba odpowiednio pokierować, by ostatecznie cała kostka była ułożona tak, jak na początku. Kostka Rubika dla dzieci ma pięć ścianek w pięciu różnych kolorach.

Mówi się, że kostka Rubika jest dla osób cierpliwych, jednak właśnie ona tejże cierpliwości uczy. Mała, poręczna i idealna do zabrania w każdą podróż, do szkoły, a nawet pracy. Można jej używać bez końca, a po skończonym ułożeniu – rozpocząć od nowa.

Dodaj komentarz