Mleko modyfikowane może i ma swoje wady. Niemniej nie można całkowicie pominąć jego zalet. Prawdę mówiąc, jest ich całkiem sporo. I zapewne dlatego mleko Bebilon Profutura 1 z Apteki Galen cieszy się uznaniem ze strony wielu świeżo upieczonych mam.

Zalety mleka Bebilon Profutura 1

Po pierwsze jest ono naszpikowane składnikami i witaminami, które wspierają harmonijny rozwój maluszka. Po drugie ma ono całkiem przyjemny smak, więc niemowlaki szybko się do niego przyzwyczajają. Po trzecie jest łatwe w przygotowaniu i nie trzeba się przy tym natrudzić.

Po czwarte jego dawkowanie zależy od apetytu bobasa, toteż jest go nieco więcej, żeby zaspokoić nawet największe głodomory. Przy czym, należy uważać, by zbytnio nie przesadzić z dokarmianiem. Może to mieć nieprzyjemne konsekwencje w przyszłości dla dziecka.

Czy mleko Bebilon Profutura 1 ma w ogóle jakieś wady?

Tak. Po pierwsze nie da się z jego pomocą zbudować takiej odporności organizmu dziecka, jaka towarzyszy mleku matki. Po drugie, gdy przesadzi się z jego ilością, maluch natychmiastowo łapie nadwagę. Jeśli w porę nie zahamuje się tego procesu, może on mieć problemy z chodzeniem z powodu nadmiernej tuszy.

Mleko Bebilon Profutura 1 nie jest także dobre dla niemowląt, które już mają jakąś skazę pokarmową. Dzieje się tak, ponieważ zawiera ono spore ilości białka. Jeśli więc dziecko nie toleruje tego mleka, nie ma na co czekać- należy je natychmiastowo zmienić. Niezrobienie tego może skutkować pogłębieniem problemu. A tego nie chce na pewno żaden kochający rodzić.