[nauka jazdy na nartachZdanie co do tego, kiedy najlepiej rozpocząć naukę jazdy na nartach u dziecka, są podzielone. Z reguły zaleca się rozpoczęcie treningów w czwartym roku życia, kiedy maluch ma już rozwiniętą jako taką koordynację ruchową. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by oswajać z górską atmosferą znacznie młodsze dzieci, już nawet dwuletnie.

Jak rozpocząć naukę?

Nauka jazdy na nartach to niełatwa sztuka, dlatego najlepiej powierzyć ją profesjonalistom ze szkoły narciarskiej. Prym w tej dziedzinie wiodą przedszkola i żłobki narciarskie, które łączą naukę ze świetną zabawą w grupie dzieci.

Nawet jeśli rodzice posiadają pewne umiejętności w tej dziedzinie, to niechcący mogą wpoić dziecku niewłaściwe nawyki, które później ciężko będzie wykorzenić.

Nauka jazdy na nartach dla dzieci w przedszkolu narciarskim trwa zazwyczaj około tygodnia. Małe grupy dzieci ćwiczą pod opieką wykwalifikowanych instruktorów. Maluchy mają do dyspozycji bardzo szeroki wachlarz ćwiczeń, dzięki czemu nie mają szans znudzić się nauką.

Bardzo ważne jest również odpowiednie dobranie sprzętu dla malucha. Dla ludzi jeżdżących na nartach okazyjnie dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług wypożyczalni sprzętu. Nie ma sensu kupowanie najmłodszym maluchom nowych nart co sezon, gdyż nie jest to tani sprzęt, a dziecięce stopy bardzo szybko rosną.

Podsumowując, jazda na nartach może być dla malucha świetną zabawą, w trakcie której będzie mógł on wyrobić sobie kondycję i koordynację ruchową, co zdecydowanie wpłynie korzystnie na jego przyszłe życie.

Dodaj komentarz