buty do nauki chodzenia dla niemowlakaRodzice obserwują pierwsze kroki dziecka z wielkim wzruszeniem. Aby nauka chodzenia przebiegała bez niepotrzebnych problemów, a delikatne nóżki dziecka miały dostateczny komfort, warto zadbać o dobre buty do nauki chodzenia.

Na dobry początek

Na początek, zanim maluch zacznie poruszać się samodzielnie w sposób pewny i stabilny, ortopedzi zalecają stosowanie miękkich bucików w rodzaju papci.

W czasie stawiania pierwszych kroków ważne jest, aby stopa mogła pracować zupełnie naturalnie, a stawy skokowe wzmacniały się. Najlepsze jest w tym okresie dreptanie zupełnie boso po miękki podłożu lub zakładanie mięciutkich paputków, które przypominają skarpetki z antypoślizgową podeszwą. Dzięki takim delikatnym bucikom stopy malucha nie marzną, a jednocześnie mają wystarczającą swobodę ruchu.

Buty do nauki chodzenia

W momencie, kiedy wiemy, że dziecko będzie już samodzielnie poruszało się na zewnątrz, można zdecydować się na zakup odpowiednich butów, pomagających w nauce chodzenia. Wybierając tego typu buciki należy zwracać uwagę na to, aby materiał był naturalny i umożliwiał cyrkulację powietrza. Podeszwa powinna być elastyczna i cienka, pozwalająca wyczuć podłoże, ale jednocześnie chroniąca przed urazami. Wewnątrz powinno być dość miejsca na paluszki, natomiast zapiętek, a także śródstopie muszą dobrze przylegać. Warto też wybrać takie wiązanie, które pomoże dobrze dopasować buty do stopy.

Dodaj komentarz