pościel w gwiazdkiPojawienie się nowo narodzonego dziecka w domu, jest zawsze wielkim wydarzeniem. Jest takie z powodu powagi sytuacji (ostatecznie nie zdarza się to często) oraz z powodu natłoku zajęć i rzeczy, jakie musimy zrobić, przygotować lub kupić (zarówno przed jak i po narodzinach dziecka).

Jedną z takich rzeczy jest dobrej jakości pościel niemowlęca do łóżeczka. Zakup lub wykonanie (czasami jeszcze nasze babcie, lub matki potrafią wykonać je same) potrafi sprawić wiele problemów, głównie ze względu na mnogość wyboru. Warto by usystematyzować sobie, co składa się na pościel niemowlęcą. Dla nas pościel to po prostu pościel, pod jedną nam wygodniej, pod inną mniej, ale dziecko już nam tego nie powie wprost i tutaj pojawia się dylemat (dochodzą do tego oczywiście kwestie zdrowotne).

Niemowlęca pościel do łóżeczka składa się z:

-wypełnienia (zarówno kołdry i poduszki),

-pokrycie (czyli warstwa wierzchnia poduszki i kołdry, często dochodzi wybór czy kupić pikowana czy nie),

-poszwy,

-prześcieradło,

-materac (pościel to nie jest, ale można zaliczyć do tej kategorii, gdyż najczęściej razem z pościelą i materacyk trzeba będzie nam kupić).

Mając tak pogrupowane zagadnienie, możemy w końcu zadać sobie pytania, czego byśmy tak naprawdę chcieli. Wtedy możemy z tak usystematyzowanymi informacjami, udać się a zakupy.

Dodaj komentarz