Wózek to zaraz po łóżeczku jedno z najważniejszych miejsc spędzania czasu dziecka. Towarzyszy na spacerach, zakupach, a także podczas uspokajania i usypiania dziecka w domu. Aby jednak dziecko mogło czuć się w nim komfortowo, musi być wyposażony w odpowiednie elementy. Jednym z nich jest prześcieradło do gondoli-wózka. Z naszego artykułu dowiesz się, jak wybrać odpowiednie, a by zapewnić dziecku wygodę i bezpieczeństwo. 

Jakie prześcieradło wybrać do wózka gondoli?

Każde dziecko przychodząc na świat, wyposażone jest w przeciwciała chroniące jego odporność. Pomimo wszystko jego skóra jest niezwykle wrażliwa i podatna na podrażnienia. Dlatego szczególnie istotne jest, aby nie narażać dziecka na kontakt z tkaninami, które mogą prowadzić do niepożądanych działań. Co istotne, skóra małego dziecka jest podatna na podrażnienia, co może wpłynąć na samopoczucie i zdrowie dziecka.

Bezwzględnie należy unikać prześcieradeł wykonanych ze sztucznych tkanin, które są barwione środkami chemicznymi, farbują, a dodatkowo są szorstkie dla skóry. Koniecznie należy wybierać prześcieradła wykonane z materiałów naturalnych i antyalergicznych, które posiadają certyfikaty. Jak powszechnie wiadomo, dzieci uwielbiają spać w wózku, dlatego muszą mieć odpowiednią pościel i prześcieradło, które nie gniecie i nie uciska skóry.  Oczywiście powinny pasować rozmiarem do wymiarów gondoli, dzięki temu nie będą się przesuwać i rolować. To wszystko sprawi, że będą wygodne dla niemowlaka. W sprzedaży dostępnych jest wiele prześcieradeł w różnorodnej kolorystyce i wzorach, dzięki temu można dobrać odpowiednie do wymagań rodziców, płci dziecka i wzorów wózka. 

Z jakich materiałów są wykonane prześcieradła do gondoli dla dzieci?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów prześcieradeł. Oczywiście najlepiej wybierać modele z gumką, dzięki temu nie będzie się ono zwijało ani marszczyło, powodując dyskomfort dla dziecka. Najlepsze są te wykonane z delikatnych i w pełni naturalnych materiałów. To bawełna i tkanina bambusowa. Ważne jest, aby materiał nie zawierał żadnych substancji, które mogą uczulać dziecko i wywoływać podrażnienia. Konieczne jest, aby prześcieradło było lekkie, delikatne i przewiewne. Powinno umożliwiać termoregulację, aby zapobiegać przegrzewaniu ciałka szczególnie latem. Tkanina powinna być oddychająca i przepuszczająca powietrze, taka jest właśnie bawełna i bambus. Dodatkowo tkanina bambusowa posiada właściwości antystatyczne i antybakteryjne. Nie przyciąga kurzu i roztoczy, a dodatkowo otula delikatną skórę dziecka.

Jak prać prześcieradła do gondoli?

Wiele osób zastanawia się, czy kupować prześcieradło do gondoli np. ze sklepu szumisie.pl. Jest to niezwykle przydatny element wyposażenia, dzięki któremu możemy uniknąć zabrudzenia trwałych elementów wózka. Prześcieradło należy uprać przed pierwszym założeniem go w wózku i prać je dość często. Ważne jest używanie środków przeznaczonych dla delikatnej skóry dziecka, a także każdorazowe prasowanie prześcieradła.