Do wyboru deserków dla niemowlaka rodzice powinni przywiązywać bardzo znaczną uwagę. Nie każdy z nich zdaje sobie sprawę z tego, że w menu dziecka zdecydowanie lepiej unikać jest słodyczy i przekąsek sklepowego pochodzenia, ponieważ bardzo często są one pełne niekorzystnych dla zdrowia zapychaczy, takich jak cukier czy syrop glukozowo-fruktozowy. W menu małego człowieka są to pozycje zupełnie niepotrzebne, dlatego w przygotowywaniu deserków dla dzieci lepiej skupić się na wykorzystaniu zdrowych warzyw i owoców, ewentualnie różnych ciekawych dodatków, takich jak chrupki kukurydziane, twarożek czy też ryż.

W jakim wieku można podawać deserki dla niemowląt?

Rozszerzanie diety małego człowieka nigdy nie powinno być zbyt wcześnie rozpoczynane, wszystko ze względu na niedojrzały jeszcze układ trawienny. Specjaliści zalecają, by w zależności od sposobu karmienia niemowlaka, rozszerzanie jego diety rozpocząć najwcześniej w czwartym lub też szóstym miesiącu. Jeśli chodzi o deserki dla dzieci, na samym początku przygody z nimi, warto ograniczyć się do podania młodemu człowiekowi zaledwie kilku łyżek, tak by mógł zapoznać się z nowym smakiem. Pozwoli to także na uniknięcie ewentualnych poważnych konsekwencji związanych z potencjalnymi alergiami pokarmowymi.

Deserek dla niemowlaka – co powinno znaleźć się w jego składzie?

Jeśli chodzi o deserki dla najmłodszych dzieci, w ich składzie powinny się znaleźć przede wszystkim warzywa i owoce bądź też gęste soki przecierowe. W przygotowywaniu posiłków dla najmłodszych zdecydowanie warto jest unikać cukru, który jest niepotrzebnym zapychaczem. Rodzice, którzy boją się podejmować przygotowywania deserków dla najmłodszych na własną rękę, zawsze mogą ograniczyć się do tych dostępnych w sklepach. Deserki dla niemowląt dostępne na dziale dziecięcym, te w słoiczkach, na każdym etapie produkcji podlegają bardzo rygorystycznej kontroli oraz spełniają wszystkie normy. Owoce i warzywa, które się w nich znajdują, muszą pochodzić z ekologicznych hodowli i być wolne od szkodliwych nawozów i pestycydów.