5 top sposobów na uniknięcie drgawek gorączkowych u dziecka

Drgawki gorączkowe to bardzo poważna konsekwencja podwyższonej ciepłoty ciała u dzieci. Stanowi odpowiedź układu nerwowego na wysoką temperaturę (powyżej 39 stopni) i objawia się skurczami mięśni, niekiedy z towarzyszącą utratą przytomności. Gdy u dziecka zauważalne są problemy z oddychaniem, sztywność karku, czerwone plamy na skórze, zaburzenia świadomości – należy natychmiast obniżyć temperaturę ciała. Jak zrobić to skutecznie, a zarazem bezpiecznie?

  1. Gdy temperatura dziecka przekracza 38 stopni i pojawiają się wymienione wcześniej, niepokojące objawy, nie jest to dobry czas na eksperymentowanie z domowymi sposobami na obniżenie gorączki. Należy sięgnąć po skuteczny lek obniżający temperaturę ciała – Pedicetamol. To bezpieczny lek, nie uczulający i nie podrażniający żołądka, może być zatem stosowany u najmłodszych. Skoncentrowana formuła leku wymaga podania bardzo małej objętości leku, a płynna konsystencja natychmiast się wchłania i błyskawicznie obniża gorączkę. Podanie dziecku Pedicetamolu to najbezpieczniejszy i najskuteczniejszy sposób na gorączkę. (Pedicetamol na Apteka-oliwna.pl, 14,70zł)
  2. Należy dbać o nawodnienie organizmu i jak najczęściej podawać dziecku coś do picia.
  3. Dziecko powinno być ubrane lekko, a temperatura otoczenia nie powinna przekraczać 20 – 22 stopni.
  4. Pomocniczo można stosować chłodne okłady na kark i czoło oraz kompresy z wody w temperaturze pokojowej na łydki.
  5. Kąpiel w wodzie o temperaturze o 2 stopnie niższej niż ta, jaką ma dziecko, to łagodny sposób normalizowania ciepłoty ciała malucha.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *