Zawody dla dzieci w speedcubingu

kostka SpeedCube JupiterUłożenie dwóch czy trzech ścian kostki Rubika to dla wielu ludzi nie lada wyzwanie. Okazuje się jednak, że są ludzie, którzy potrafią ułożyć wszystkie ściany i to w oszałamiającym czasie kilku sekund.

Kto szybciej ułoży kostkę

Speedcubing przez niektórych uważany jest wręcz za dyscyplinę sportu. W końcu organizowane są nawet oficjalne mistrzostwa międzynarodowe właśnie w speedcubingu. Polegają one na tym, że poszczególni zawodnicy układają kostkę tak szybko jak tylko potrafią. Wygrywa zaś ten, który zrobi to najszybciej. Zasady nie są więc raczej skomplikowane.

Bez dwóch zdań jednak skomplikowane jest samo układanie kostki Rubika. Rozgryzienie tego, jak ułożyć wszystkie ściany jest trudne, jednak dzisiaj ułatwiają to dostępne w internecie techniki, z których można korzystać. Speedcube jednak to nie układanie jak największej liczby ścian lecz robienie tego jak najszybciej.

Nie każda kostka jest taka sama

Różnice w czasie ułożenia kostki pomiędzy zawodnikami trenującymi speedcube regularnie są bardzo nieznaczne. Dlatego też, profesjonalny zawodnik musi posiadać bardzo wysokiej jakości kostkę, która nigdy go nie zawiedzie. Przykładem jest tu kostka Rubika SpeedCube Jupiter, czyli model używany przez zawodowców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *