Narodziny dziecka to ważny moment w życiu całej rodziny. Nasze codzienne zwyczaje wywracają się wtedy do góry nogami, a domowa przestrzeń przechodzi kompletną metamorfozę. Jeszcze zanim maleństwo pojawi się na świecie, powinniśmy zająć się urządzeniem mu miejsca do spania. To może mieścić się w osobnym pokoju albo być ulokowane w naszej sypialni – ważne, żeby znalazło się w nim wygodne, dobrze wyposażone łóżeczko.

Wyposażenie łóżeczka dla noworodka

Łóżeczko, które będzie służyło naszej pociesze do spania, powinno być stabilne, nie chybotać się i posiadać solidny, wygodny materac. Niezwykle istotne są również tekstylia: miękka, przyjemna w dotyku pościel i kocyk. Nie powinniśmy zapominać również o ochraniaczu do łóżeczka. Ten jest obowiązkowy – inaczej dziecko będzie wkładało rączki i nóżki między szczebelki i może zrobić sobie krzywdę. Istnieje również niebezpieczeństwo, że obije sobie główkę, uderzając nią o krawędzie.

Jaki ochraniacz do łóżeczka niemowlaka?

Jeśli chodzi o osłonę łóżeczka, najlepszy będzie bawełniany ochraniacz dziecięcy. Ten jest miękki, przyjemny w dotyku i łatwy w czyszczeniu. Co więcej, z łatwością dostaniemy go w większości sklepów. Do łóżeczka ochraniacz ze sklepu Trili powinien być przymocowany tasiemkami, żeby nie przesuwał się – zwróćmy uwagę, czy wybrany przez nas egzemplarz wyposażono w odpowiednie sznureczki.

Dodaj komentarz