Lacibios Femina to probiotyk ginekologiczny, który został stworzony z myślą o kobietach oraz ich potrzebach. Dostępny jest w aptekach bez recepty.

Stosowanie leku Lacibios Femina

Lacibios Femina to probiotyk ginekologiczny, przyjmowany doustnie. Pomaga on przywrócić właściwą florę bakteryjną po kuracji antybiotykowej, a także uzupełnia i utrzymuje w dobrej kondycji mikroflorę układu moczowo-płciowego oraz pokarmowego. Jego skład pozwala chronić bakterie kwasu mlekowego przed działaniem kwasu żołądkowego.

Oprócz tego, dba on o zdrowie kobiet i sprzyja obniżeniu ryzyka wystąpienia stanów zapalnych układu moczowo-płciowego.

Dawkowanie leku Lacibios Femina

Lek należy przyjmować doustnie, w postaci jednej kapsułki na dobę. Zaleca się przyjmowanie jej w trakcie lub do trzydziestu minut po posiłku, popijając dużą ilością wody.

Skład Lacibios Femina

Liofilizowane szczepy bakterii: Lactobacillus rhamnosus GR-1, Lactobacillus reuteh RC-14, z czego jedna kapsułka zawiera 5 miliardów (5 x109) CFU bakterii kwasu mlekowego. oraz substancje pomocnicze: skrobia – nośnik, dekstroza – nośnik, mikrokrystaliczna celuloza – nośnik, stearynian magnezu – substancja przeciwzbrylająca, żelatyna, tlenek tytanu (barwnik). Preparat zawiera mleko i jego pochodne.