Minky jest popularnym materiałem, jaki jest ceniony przez rodziców niemowląt i noworodków. Na uwagę zasługują kocyki minky, które dają komfort każdego dnia. Czym się cechują? Jakie mają zalety takie wyroby? Jakie właściwości ma materiał?

Przyjemny materiał minky

Okazuje się, że materiał minky jest miękkim polarem, jakie wykonany jest z poliestru. Posiada wytłoczone kropki, które wyglądają jak wypustki. Dzięki temu kocyk ma niejednolitą powierzchnię i bardzo ciekawie się prezentuje. Wytłoczone kropeczki są najbardziej znane, jednak można też dobrać wytłoczone serduszka. Na rynku spotykane jest też gładki materiał minky, który nie posiada wytłoczeń. Z pewnością kocyk tego rodzaju jest przyjemny w dotyku i sprawdzi się o każdej porze roku. 

Popularność kocyka minky

kocyk minky

Co ciekawe, kocyki minky, takie jak na tej stronie, są niezwykle cenione zwłaszcza przez młodych rodziców, którzy stawiają na najlepsze rozwiązania dla swojego malucha. W sprzedaży znajdziemy też inne wyroby, takie jak poduszki, czy kołderki z minky. Dorośli mogą sprawić sobie narzuty na łóżko z tego materiału, czy nawet zasłony. Modny od jakiegoś czasu minky występuje w połączeniu z innymi materiałami, jakimi są:

  • bawełna,
  • tradycyjny polar,
  • dresówka,
  • płótno.

W takim wypadku z jednej strony znajduje się dana tkanina, a z drugiej minky. Plusem jest fakt, że kocyki minky odznaczają się wysoką izolacją termiczną, zatem maluchowi w wózku nie zrobi się zimno nawet pod cienkim materiałem minky. Szeroki wybór może przyprawić o zawrót głowy. Sklepy internetowe oferują bogate wzory i kolory, które zachwycają stylem i nowoczesnością. 

Kocyk minky bez problemu kupimy w sklepie online, gdzie sprawnie złożymy zamówienie. Z takiej opcji korzystają rodzice noworodków, a nawet starszych dzieci. Wyjątkowy materiał jest łatwy w czyszczeniu i cechuje się doskonałą jakością.