Chusta do noszenia dzieci, a problemy z kręgosłupem

jaką wybrać chustę do noszenia szkrabów?Jeżeli nosimy nasze dziecko na brzuchu, to automatycznie przyjmujemy prostą pozycję ciała. Warto wspomnieć również i o tym, że dobra chusta do noszenia dziecka sprawia, że waga naszego potomka rozkładać będzie się równomiernie na całym tułowiu, dzięki czemu można śmiało nosić dzieci nawet do 4 roku życia.

Chusta do noszenia dziecka – początkowe trudności

Pamiętać należy o tym, że nasze ciało musi przyzwyczaić się do noszenia dziecka, dlatego też nie trzeba obawiać się początkowych dolegliwości. Jeżeli pojawi się jednak bardzo duży ból pleców, to należy jak najszybciej zrezygnować z noszenia chust. Warto dokładnie upewnić się, czy nasza chusta Lilitup dziecka została zawiązana odpowiednio do wieku oraz wagi naszego maluszka. Jeżeli mamy problemy z kręgosłupem, to przed zakupem nowej chust warto wcześniej skonsultować się ze swoim lekarzem. Dobry specjalista podpowie nam jakie chusty wybrać i jak je prawidłowo nosić, aby nie zrobić krzywdy sobie i swojemu dziecku.

Fizjologiczna pozycja „żabki”

Bardzo ważne jest to, aby nasze dziecko siedziało w pozycji zgięciowo-odwiedzeniowej, czyli najprościej mówiąc w pozycji „żabki”. Odwiedzenie nóżek powinno wynieść około 60° dla noworodka. Wraz z rozwojem naszego potomka miara ta wzrasta do 90°. Zgięcie nóżek w kolach powinno wynieść około 110°, czyli kolana powinny znajdować się na wysokości pępka dziecka. Dzięki takiemu ułożeniu nie będziemy narażać naszego podopiecznego na uszkodzenie stawu biodrowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *