W Białymstoku jest dostęp do coraz większej ilości szkół podstawowych. Jak pokazują statystyki i badania – dzieci po niepublicznych podstawówkach osiągają znacznie lepsze wyniki w szkole średniej i na studiach. Nie bierze się to z przypadku. Czy prywatna szkoła podstawowa Białystok to faktycznie pewność udanej edukacji i jakie są jej największe zalety? 

Jakość nauczania

Edukacja w szkołach publicznych w Polsce nie stoi na wysokim poziomie. Świadczą o tym choćby wyniki matur czy porównanie z wiedzą dzieci z zachodu Europy. W przypadku szkół prywatnych poziom znacznie zbliża się do średniej w Unii Europejskiej. Indywidualny program nauczenia już od wczesnych klas stawia na gruntowanie wiedzy z najbardziej praktycznych przedmiotów.

W ten sposób można przygotować dziecko do międzynarodowej matury, która znacznie szansę na studia zagraniczne i udaną karierę zawodową na całym świecie. 

Indywidualne podejście do ucznia w prywatnej szkole

W prywatnej szkole podstawowej białostockiej http://pspswiatucznia.pl/ wszędzie stawia się na indywidualny tok nauki. Ułatwia to znacznie mniejsza liczebność klas, dzięki czemu nauczyciele nie są tak rozproszeni w tłumaczeniu lekcji. Małe grupki uczniów mogą lepiej się poznać, przez to lepiej opanują podstawy pracy drużynowej – tak ważnej w firmach międzynarodowych. Należy zaznaczyć, że nie stawia się tu jedynie na wyniki.

Szkoły prywatne w Białymstoku wiedzą, że szkoła podstawowa to również okres zabawy, pierwszych przyjaźni oraz wspólnych wyjazdów. 

Nauka języków obcych

Języki obce to absolutna podstawa, jeśli chodzi o rozwój kariery we współczesnych czasach. Nie można uczyć się ich z dnia na dzień. Najlepiej opanować je na jak najwcześniejszym etapie nauki

Prywatna szkoła podstawowa Białystok zapewni opanowanie podstawowych czasów i słówek, które znacznie przewyższy naukę w szkołach publicznych.

Większa jest też dowolność wyboru języka, który nie ogranicza się wyłącznie do angielskiego i niemieckiego. W ofercie można znaleźć m.in. języki francuski, hiszpański, rosyjski, a nawet japoński czy koreański. Prywatne szkoły to również szansa dla dzieci z zagranicy, które lepiej zasymilują się z uczniami z Polski.