Zakup idealnej kurtki dla dziecka jest zadaniem dość trudnym. W zależności od zmiennych warunków atmosferycznych, kurtki dziecięce powinny zapewniać komfort termiczny, efektywną cyrkulację powietrza oraz wygodę i funkcjonalność. Ponadto, kurtki dziewczęce oraz chłopięce powinny być wykonane z wysokogatunkowych materiałów, które umożliwią użytkowanie kurtki przez dłuższy czas.     

Kurtki dziecięce

Kurtki dziewczęce i chłopięce są zróżnicowane pod względem kroju i koloru. Jednak niezależnie od fasonu ważny jest wygląd kurtki oraz jej funkcjonalność.  

Kurtki chłopięce

chłopiec w kurtce zimowej

O funkcjonalności kurtki decyduje kilka jej właściwości. Kurtka powinna mieć odpowiednią długość, być wykonana z dobrego gatunkowo materiału oraz być przyjemna w dotyku.    

Kurtki chłopięce – długość kurtki

W zależności od pory roku kurtki chłopięce powinny mieć określoną długość. W okresie cieplejszym lepiej sprawdzi się dość krótka kurtka, która nie będzie ograniczać ruchów dziecka podczas zabawy. W zimie warto wybierać dłuższe modele, które będą skutecznie chronić malca przed chłodem i przeszywającym wiatrem. Zimowe kurtki dziecięce powinny sięgać nawet do połowy uda.    

Kurtki chłopięce – rodzaj materiału i wypełnienia

Kurtki dziecięce powinny chronić przed wiatrem, deszczem lub śniegiem. Dobrym rozwiązaniem jest zatem wybór produktów, które zostały uszyte z tkanin wodoodpornych oraz wiatroszczelnych. Należy jednak zwrócić uwagę na to, aby materiał zapewniał swobodny przepływ powietrza. Kurtki dziecięce mogą posiadać wypełnienie naturalne lub syntetyczne. Naturalny puch ma dobre właściwości termiczne, natomiast włókno syntetyczne jest odporne na wilgoć oraz trwałe w użytkowaniu. Niezależnie jednak od rodzaju zastosowanego materiału, kurtki dziecięce powinny być wygodne i miękkie w dotyku. Podczas wyboru kurtki warto zwrócić również szczególną uwagę na rodzaj zastosowanej podszewki. Musi ona umożliwiać wygodne zakładanie i zdejmowanie kurtki.

Kurtki chłopięce – detale

Funkcjonalne kurtki chłopięce posiadają kieszenie, kaptury oraz wewnętrzne ściągacze, które skutecznie zapobiegają przedostawaniu się zimnego powietrza pod kurtkę. Kurtki mogą być atrakcyjnie zdobione motywami z bajek lub bohaterami z komiksów.