Noworodek, choć sam zazwyczaj mierzy niewiele ponad 50 cm, potrafi nieświadomie, w mgnieniu oka zawładnąć kilkudziesięciometrowym mieszkaniem i podporządkować sobie wszystkich domowników. Zazwyczaj już od momentu pojawienia się pozytywnego wyniku na teście ciążowym rozpoczyna się jedno z trudniejszych logistycznie zadań, a mianowicie…

Kompletowanie wyprawki

Łóżeczko, wózek, przewijak, wanienka, to dopiero początek długiej i kosztownej listy zakupowej, którą należy zrealizować nim jeszcze na świat przyjdzie nasza pociecha. Wśród tych wszystkich niezbędnych akcesoriów jednak najbardziej absorbujące są ubranka niemowlęce. Skompletowanie garderoby dla noworodka to nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli mamy z tym do czynienia po raz pierwszy. Producenci oraz sklepy, które oferują ubranka dla niemowląt kuszą przyszłych rodziców setkami różnych wzorów i krojów, do tego stopnia, że bardzo trudno jest zachować w tej kwestii choć odrobinę rozsądku i rozwagi ekonomicznej.

ubranka niemowlęce z oferty sklepu TXM

Jak nie zbankrutować kupując pierwsze ciuszki?

Ceny miniaturowych koszulek, spodenek, czy kurteczek potrafią niemalże dorównywać swoim odpowiednikom dla dorosłych. Pamiętajmy jednak, że na wymyślne stylizacje dla dziecka przyjdzie jeszcze czas, a na początek warto zaopatrzyć się głównie w najpraktyczniejsze śpioszki. W pierwszych tygodniach życia dziecka najważniejszą kwestią zarówno dla malucha, jak i rodziców jest komfort. Oddychające, naturalne tkaniny i nieskomplikowane zapięcie to główne cechy, jakie powinny posiadać ubranka dla noworodka. Takie najprostsze body i pajace zazwyczaj opłaca się kupować w zestawach po kilka sztuk. Dobrym pomysłem jest także dołączanie do programów lojalnościowych w sklepach oferujących ubranka niemowlęce i korzystanie z rabatów dla klubowiczów.

Noworodek to mały człowiek o wielkich potrzebach. By im wszystkim sprostać rodzice muszą wykazać się nie lada zdolnościami logistycznymi, ale wszelkie trudy kompletowania wyprawki i koszty jakie poniosą np. na ubranka dla niemowląt, szybko wynagrodzi im pierwszy uśmiech dziecka.